facebook babyzonegr youtube channel twitter βρείτε μας στο pinterest! linkedin
ο γιατρός απαντάει

ερώτηση

Ερώτηση από ariadni (24.3.2013)

"Η κόρη της φίλης μου είναι 16 μηνών και παρουσιάζει ένα πολύ σοβαρό σύμπτωμα μελανιάζει,δεν μπορεί να πάρει ανάσα και μένει το παιδί.Αυτό το παρουσίασε πρίν χρονιάσει, μετά το εμβόλιο της υπατήτηδας.Θεώρησαν ότι είναι σύμπτωμά του εμβολίου.πήγε στο νοσοκομείο όπου δεν της βρίκαν τίποτα. από τότε το παρουσίασε αλλες 2 φορές. έχει κάνει όλες τις εξετάσεις αλλά δεν της βρίσκουν τίποτα. Αυτή τη στιγμή βρίσκαται πάλι στο νοσοκομείο και προσπαθούν να της βρούν τη φταίει.Σας παρακαλώ αν το έχετε ξανασυναντήση αυτό γράψτε μου που πρέπει να απευθυνθούν οι γονείς.Τι είναι."

 

Απάντηση από γιατρό (30.3.2013)

 

Αγαπητή φίλη,

Αυτό το θέμα είναι πιθανόν σοβαρό και έγκειται στις αρμοδιότητες και γνώσεις των παιδιάτρων. Δεν έχω ακούσει να υπάρχει συσχέτιση με το εμβόλιο. 


Βάμβουκα

Γεωργιάδου

Βρήκες τα θέματά μας ενδιαφέροντα;

Συμπλήρωσε το email σου για να λαμβάνεις τα πιο δημοφιλή μας θέματα!

Το www.babyzone.gr συνεργάζεται με το SendinBlue για την διατήρηση των e-mail σας και την αποστολή Newsletter. Το SendinBlue εδρεύει στο Παρίσι και ακολουθεί τον Ευρωπαϊκό Νόμο σχετικά με την προστασία των προσωπικών δεδομένων των χρηστών του Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου.