facebook babyzonegr youtube channel twitter βρείτε μας στο pinterest! linkedin
> > > > Ίχνη αίματος μετά απο χρήση κολπικής κρέμας
ο γιατρός απαντάει
×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 5050

Ίχνη αίματος μετά απο χρήση κολπικής κρέμας

Ερώτηση απο Ειρήνη (28.01.2014)

"Χρησιμοποίησα την ενδοκολπική κρέμα dactarin μετά από υποψία ότι έχω μύκητες, (έχω ξανά περάσει), μέχρι την επόμενη εβδομάδα που έχω ραντεβού με το γιατρό μου. Μετά τη δεύτερη χρήση άρχισα να βγάζω αίμα κ συνεχίζει δεύτερη μέρα.. Ανησυχώ μήπως χτύπησα όπως έβαζα την κρέμα.. Τι να κάνω ανησυχώ."

Απάντηση απο γιατρό (6.02.2014)

"Αγαπητή Ειρήνη, η χρήση κολπικής κρέμας δεν προκαλεί αιμορραγία στην γυναίκα. Αυτό που θα πρέπει να γίνει είναι μια γυναικολογική εξέταση και ένα διακολπικό υπερηχογράφημα ώστε να διαπιστωθεί η ύπαρξη η όχι τραχηλίτιδας και η φυσιολογικότητα της μήτρας και των ωοθηκών. Τραυματισμός από κολπική αλοιφή είναι σπανιότατος.

Στην διάθεση σου."


Βάμβουκα

Γεωργιάδου

Βρήκες τα θέματά μας ενδιαφέροντα;

Συμπλήρωσε το email σου για να λαμβάνεις τα πιο δημοφιλή μας θέματα!

Με την πλοήγησή σας στην ιστοσελίδα babyzone.gr αποδέχεστε τη χρήση cookies. Τα cookies μάς επιτρέπουν να προσφέρουμε καλύτερες και εξατομικευμένες λειτουργικότητες.